NASIL YAPILIR

Windows 10 Bilgisayar İnternetini Telefonda Nasıl Kullanırım

Bugün sizlere evde ki bilgisayar İnternetini akılı telefonunuzda nasıl kullanırız konusunu paylaşacağız. Windows 10 bilgisayar internetini akılı telefonda nasıl kullanırım ? sorusunun cevabını vereceğiz. Wi-Fi modem kullanmayan bir çok kullanıcı kablolu internetini telefonda nasıl kullanacağını merak ediyor. İşte bu sorunun cevabını sizlere detaylı olarak vereceğiz.

Benim gibi sizde evinizde kablolu bağlantı seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ben şahsen Wi-Fi açmadan bilgisayar internetini kullanıyorum. Ancak yeri geliyor. Telefondan internete girmem gerekebiliyor. Telefonda ki internet kotamı doldurmamak adına büyük telefonda kablolu internet bağlantımı kullanmak istiyorum. Peki bunu nasıl yapacağız. Bilgisayarda ki interneti telefonda nasıl kullanabilirim ? Windows 10 kullananlar için bu işlem oldukça basit. Şayet sizde evde kablolu internet kullanıyorsanız. Ve bu interneti telefonlarınızda da kullanmak istiyorsanız. Aşağıda ki adımları takip ederek çok basit şekilde bunu başarabilirsiniz.

Bilgisayar İnternetini paylaşmak için iki seçenek var. Birinci hiç kuşku yok ki Wi-Fi bağlantısı. Zaten siz Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız burada anlatacaklarımız sizin işinize yaramayacak. Ancak Wi-Fi bağlantısı kullanmayan ve kablo ile internet bağlantısını kullanan Windows 10 kullanıcıları bilgisayar internetini paylaşma yöntemlerini merak edebilir. Buna ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda genel olarak bir çok site internet paylaşımı yapan programlardan bahsetmiş. Ancak ben şahsen bu tür programlara pek güvenmediğim için direk olarak Windows 10 özelliğinden yararlanmanızı tavsiye ediyorum. İnternet paylaşımı yapan programları kullanmak istenmeyen bir takım sonuçlar doğurabilir. Hiç bir güvenlik açığı olmasa dahi programların çoğu ücretli olduğu için sık sık kopmalar meydana gelebilir. Bu tür olumsuzluklar yaşamamak adına Windows 10 İnternet Paylaşımı (Hotspot) özelliğini nasıl kullanacağımızı bu makalede anlatacağız.

Wi-Fi Olmadan Telefonda Bilgisayar İnternetini Kullanma

Wi-Fi olmadan bilgisayar internetini akılı telefonlarda nasıl kullanacağız sorusunun cevabı Windows 10 işletim sisteminde yatıyor. Şayet Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız çok rahat şekilde bilgisayar internetini telefonda kullanabilirsiniz. Bunun için Öncelikle aşağıda görselde ki gibi Windows 10 da sağ tarafta ki “Ağ bağlantı” simgesine sağ tuş ile tıklayın. Ayarlar bölümüne giriş yapın.

Wi Fi olmadan bilgisayar internetini telefonda kullanma
Bilgisayar İnternetini Telefonda Kullanma

Karşınıza gelen pencereden “Düzenle” seçeneğin tıklayın. Karşımıza Ağ bağlantılarını düzenleyebileceğimiz bir ayarlar menüsü gelecek. Buradan Ağ Adı yazan yere kendinize göre bir isim veriyoruz. Hemen altında Ağ Parolası yazan yere hatırlayabileceğiniz uzun ve güvenli bir şifre belirliyoruz.

bilgisayar internetini wi fi olmadan telefonda kullanma
Wi-Fi Olmadan İnterneti Telefonda Kullanma

Ağ parolası 8 karakterden oluşmalı. Bunu belirlerken, büyük harf, küçük harf, sayı, ve sembol olarak güçlü bir şifre belirlemenizi tavsiye ederiz.

Wifi olmadan interneti telefonda nasil kullanirim
Bilgisayar İnternetini Telefonda Kullanma

Kullanıcı adı ve parola belirledikten sonra Kaydet diyoruz. Kaydet dedikten artık kablosuz internet bağlantınızı telefonunuz da kullanmaya başlayabilirsiniz. Wi-Fi olmadan bilgisayar internetini telefonda nasıl kullanırım ? sorusunun en basit şekli ile anlattık. Burada anlatılan şekilde ayarlamaları yaparsanız. Wi-Fi açmadan çok rahat şekilde sekiz cihaza kadar telefon tabletler de kablolu interneti kullanabilirsiniz. Ve telefonda ki internetinizden kullanmadan ev internetinizi akılı telefonunuz da kullanma imkanına kavuşursunuz.

Wi-Fi Olmadan bilgisayar internetini telefonda kullanma ile ilgili görüşlerinizi yorumlardan paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu