WİNDOWS 10

Windows 10 Depolama Alanı Sorununa Çözüm

Windows 10 Depolama Alanını Sorununa Microsoft Çözüm Önerisi Getirdi.

Microsoft son güncellemesi Mayıs güncellemesi ile başlayan sorunlar bir türlü bitmiyor. Microsoft bu sorunların bir çoğunu görmezlikten gelirken bir çoğuna kulak verip çözüm önerisinde bulunuyor. Bunlardan biri de Windows 10 Depolama Alanı Sorununa çözüm getirdi.

windows 10 güncelleme sorunu1

Kullanıcıların isyanlarına kulak veren Microsoft Windows 10 Mayıs Güncellemesi ile gelen depolama sorununa çözüm önerisinde bulundu. Bu sorun dışında kullanıcılar çeşitli sorunları Microsoft yetkilerine bildirmeye çalışıyor. Microsoft bu bildirimlerden bazılarını görüyor bazlarını görmezlikten geliyor. Çeşitli kanallardan Microsoft yetkililerine depolama alanında ki sorunu bildirmeyi başaran kullanıcılar amaçlarına ulaştı. Microsoft kullanıcıların en çok şikayet ettiği depolama alanı sorununa çözüm önerisinde bulundu.

Microsoft güncelleme ile gelen depolama alanı sorununu resmi olarak kabul etti. Ve kullanıcılara çözüm önerisinde bulundu. Windows 10 İşletim sistemi güncellemesi sonrası depolama alanlarına ulaşma ve bu alanları kullanmada sorunlar ortaya çıkmıştı. Microsoft depolama alanında ki bölümlerin RAW olarak görünebileceğini söyledi ve çözüm önerisini sundu.

Windows 10 Depolama Alanı Sorunu Çözümü

Microsoft Mayıs güncellemesi ile gelen Depolama alanı kullanımı sorunu çözümü için kullanıcılara iki aşmalı bir öneri de bulundu. Bu öneriye göre yapmanız gereken adımları sizler için bir araya getirdik Öncelikle yapmanız gereken “Başlat” menüsüne giriş yaptıktan sonra buraya “PowerShell” yazmanız gerekiyor. Daha sonra açılan Windows PowerSell sekmesini sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır kutusunu işaretlemeniz gerekiyor.

windows 10 güncelme sorunu çözümü1

Bu çözüm ile depolama alanlarını salt okunur olarak ayarlanıyor ve yönetici olarak kullanmanızı sağlıyor. Microsoft bu sorunun çözümü için henüz bir güncelleme yayınlamadı. Microsoft bu sorunun çözümü gelene kadar kullanıcılara ikinci yöntem olarak bir önceki sürüme dönebileceklerini söyledi. Sizde güncelleme sonrası Depolama sorunu yaşadınız ise yukarıda ki adımı takip ederek sorunu çözebilir. Yada Microsoft bu sorun için bir güncelleme yayınlayana kadar bir önceki sürme geçebilirsiniz.

Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu