WİNDOWS 10

Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Yapılır

Windows güncelleştirmeleri nasıl yapılır ? Windows güncelleştirmeleri nasıl yapılır merak ediyorsanız. Windows güncellemeleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler için detaylı bir makale hazırladık. 

Windows güncelleştirmeleri geçmişten beri tartışılan bir konudur. Kimileri Windows güncelleştirmeleri yapılmasının bilgisayar için bir takım zararları olduğunu vurgular, kimileri Windows güncelleştirmeleri yapılması gerektiğini savunur. Peki biz Tekno Aracı olarak ne düşünüyoruz. Bize göre Windows güncelleştirmeleri yapılması gerekir peki neden güncelleştirmeleri açmak gerektiğini savunuyoruz. Öncelikle güncelleştirmeler güvenlik açıklarını kapatır. Evet bilgisayar korsanları genel olarak bir önceki Windows sürümünde buldukları açıkları değerlendirip bilgisayarlara saldırı gerçekleştirir. O halde bilgisayar korsanlarının saldırılarının önüne geçebilmek için Windows güncelleştirmelerini yapmak zorundayız. Her ne kadar Windows güncelleştirmeleri ile gelen bazı aksaklıklar bilgisayarda sorunlar oluştursa da bu sorunlar bir sonra ki güncelleştirmelerle giderilmektedir.

Windows 10 Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır
Windows 10 güncelleştirme

Windows güncelleştirmeleri yazılımsal hataları gidermek için birincil başvuru yeridir. Windows yazılımsal hataları yılda iki kere yayınladığı güncelleştirmelerle gidermektedir. Diğer bir faydası ile Windows güncelleştirmeleri ile gelen yenilikleri kullanabilmektir. Windows her yazılım güncelleştirmesinde yeni özellikleri ve sistem optimizasyonu yapmaktadır. Bundan faydalanmanın yolu da Windows 10 güncelleştirmelerini gerçekleştirmektir. Ve burada güzel olan konu ise Windows 10 güncelleştirmeleri kalıcı değildir. İstendiği taktirde yüklediğimiz güncelleştirmeleri kaldırma imkanımız da bulunuyor.

Windows 10 Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır

Buraya kadar Windows 10 güncelleştirmesi neden yapılmalı sorusuna cevap vermeye çalıştık şimdi gelelim. Windows 10 güncelleştirmeleri nasıl yapılır sorusunun cevabına

  • Öncelikle Windows 10 işletim sisteminde Arama Çubuğuna “Ayarlar” yazın. Bazı Windows 10 sürümlerinde Ayarlar menüsü başlat çubuğunda direk olarak bulunuyor. Siz Windows 10 Başlat çubuğunda Ayarlar menüsünü göremiyorum diyorsanız. Arama çubuğuna Ayarlar yazarak menüye ulaşabilirsiniz.

Windows 10 güncelleştirme ayarlar memnüsüne girme

  • Ayarlar menüsüne girdikten sonra menüden “Güncelleştirme ve Güvenlik” bölümüne giriş yapın. Bu kısımdan hem güncelleştirmeleri yapabilir, hem güncelleştirme sıkılığını kontrol edebilir, hemde güncelleştirmeleri kaldırabilirsiniz.

Windows 10 güncelleştirme güncelleştirme ve güvenlik ayaları

  • Güncelleştirmeler ve Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken sol tarafta bulunan Windows Update tıklayarak giriş yapın bu bölümden en güncel güncelleştirmeleri kontrol edebilir aynı zamanda güncelleştirmeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 güncelleştirmeleri Windows update

  • Windows Update dedikten sonra karşınıza gelen Ekrandan Güncelleştirmeleri Denetle butonuna basarak güncelleştirmeleri denetleyebilir. Güncelleştirme varsa bunları yükleyebilirsiniz.

Windows 10 Güncelleştirmeleri Denetle

  • Güncelleştirmeleri denetle bölümünden tüm güncelleştirmeleri denetleyebilir. Gelen güncelleştirmeleri yükleyebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Windows 10 güncelleştirmelerini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece yukarıda belirtiğimiz Windows 10 güncelleştirmeler ile gelen özelliklerden ve güvenlik yamalarından faydalanabilirsiniz.

Windows Kayıt Defteri Nasıl Temizlenir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu