WİNDOWS 10

Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri

Windows 10 işletim sistemini hızlandırarak. Hem maddi cebinizi, hem bilgisayarınızı kurtarmış olacağız. Windows 10 nasıl hızlandırılır? Windows 10 hızlandırma yöntemleri nelerdir ? Windows 10 hızlandırabilir miyim ? sorularına cevap bu yazımızda bulacaksınız.

windows 10 hızlandırma teknoaracı

Bilgisayar kullanırken en büyük sorunumuz yavaş olmasıdır. Bilgisayar kullanıcıları bilir ki hantal ağır açılan bir bilgisayar işkence olabilir. İşte biz bu yazımızda ufak ayarlarla bilgisayarı hızlandırma yöntemlerini anlatacağız. Donanımsal olarak güçlü bir bilgisayar neden yavaşlar. Windows 10 hızlandırma yöntemleri işe yarar mı ? Windows 10 hızlandırma ayarları ile hızlanır mı ? soruları olabilir o halde yazımızı okumaya devam edin.

Windows 10 hızlandırma yöntemlerini başlıklar altında anlatacağız. Bu başlıklarda ki adımları takip ederseniz. Windows 10 işletim sisteminiz fark edilir şekilde hızlanacaktır.

Güç Ayarları Değiştirmek

Birinci adım güç ayarlarını değiştirmek. Evet güç tasarrufu yapayım demek aslında bilgisayarınızın yavaşlatır. Enerji tasarrufu sağlamak mı hız mı tercihini yapmanız gerekiyor. Cevabınız hız diyorsanız ayarlara geçelim.

Başlat Menüsü-Güç seçeneklerine gelin- Yüksek performans seçeneğini seçin. Bu ayarları yaparak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Gereksiz Programları Devre Dışı Bırakın

Bilgisayarınız açılırken zaman bir türlü geçmiyor mu ? O zaman başlangıçta ki programları gözden geçirin. Başlangıçta otomatik olarak açılan programlardan gereksiz olanları kapatalım. Bu adım bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını sağlayacaktır.

Windows 10 açılışında gereksiz programları kapatmak için Başlat düğmesine sağ tıkla-Başlangıç kısımında gördüğünüz programlardan gereksiz olanları “Devre Dışı Bırak” seçeneğini seçin. Bu yöntemle artık bilgisayarınız daha hızlı açılacak.

Sabit Diskinizi Temizleme

Sabit Diskinizi temizleme her zaman için bilgisayarınızın hızlandırır. Disk temizleme işlemi artık dosyalardan sizi kurtarır ve bilgisayarınızın performansını artırır. Disk temizleme yöntemi ile Windows 10 hızını daha da artırabilirsiniz. Arama Çubuğu-Disk Temizleme aracını çalıştırın- Sabit diskleri seçip – Sistem Temizleme butonuna basın işlem bitince ekrandan çıkın. Bu işlemi belli aralıklarla yapmayı unutmayın.

Görsel Efektleri Kapatın

Windows 10 her zaman size en iyi görselliği sunar. Ancak görsellik bazen bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Görsellik mi performans mı sorusunun cevabı performans seçiyorsanız ayarlara geçelim.

Denetim masası -Sistem -Gelişmiş Sistem Ayarları -Performans sekmesi- Ayarlar – ” En iyi Performans İçin Ayarla” seçeneğini seç ve Tamam butonuna basarak çık. Görsellikten vazgeçtik ancak sistemi hızlandırdık.

Windows 10 otomatik bakımı açın

Windows 10 da otomatik bakımı açarak performansı artırabilirsiniz. Windows otomatik olarak arka planda kendini günceller bu güncellemeler performans için gereklidir. Bu ayarları açarak bilgisayarınızın hızını artırabilirsiniz. Denetim Masası – Güvenlik ve Bakım – Otomatik Bakım ayalarını başlatın.

Evet arkadaşlar, bu küçük ayarlar bilgisayarınızın hızını artırmak için gereklidir. Bu yazıda sadece mevcut donanım ile yapabileceklerimizi sizlere anlatık. Donanım artırımına giderek de performans artışı yapabilirsiniz. Windows 10 hızlandırma yöntemleri hakkında görüşlerinizi bizimle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar