WİNDOWS 10

Windows 10 Yükseltmesi Ücretsiz Olarak Nasıl Yapılır

Microsoft şirketi Windows 7 işletim sistemine olan desteğini kesti. Microsoft bir süre Windows 10 ücretsiz yükseltme teklifi sunmuştu ancak bu telifin süresi de bitmiş durumda, Windows 10 yükseltmesi ücretsiz olarak nasıl yapılır ? sorusunun cevabını vereceğiz bu makalemizde sizde lisanslı bir Windows işletim sistemine sahipseniz ücretsiz olarak Windows 10 yükseltme işlemini yapabilirsiniz.

Windows 10 Ucretsiz Olarak yukseltme islemi naisl yapilir1

Microsoft şirketinin Windows 7 işletim sistemine olan desteğini çekmesi ile birlikte diğer donanım şirketleri de Windows 7 işletim sistemi için yayınladıkları güncellemeleri artık sonlandırmaya başladı. Windows 7 efsane işletim sistemi olduğu bir gerçek, bir çok kullanıcı hala Windows 7 işletim sistemini kullanmak istiyor. Ancak donanımsal olarak artık bir çok firma Windows 7 için güncelleme vermediği için Windows 7 yavaş yavaş tarihin sayfalarında yerini alacak. Microsoft bir süre kullanıcılara Windows 10 geçiş yapmaları için süre verdi. Bu süre de bilindiği gibi artık son buldu. Haziran 2016 yılında bu geçiş süresi dolmuştu.

Fakat hemen heyecan yapamayalım. Windows 10 işletim sistemine geçmek isteyen kullanıcılar için Microsoft bir açık kapı bırakıyor.Bu makalemizde bu açık kapıdan nasıl gireceğiz ve Windows 10 güncellemesini yapacağız detaylı olarak anlatık. Sizinde elinizde resmi Windows 7 ya da Windows 8 işletim sistemine sahipseniz ücretsiz olarak Windows 10 yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda ki adımları takip etmek ve uygulamak. İsterseniz şimdi Windows 10 ücretsiz yükseltme işlemine geçelim.

İlk Adım Olarak Buradan Windows 10 İndirme Sayfasına Gidin

Windows 10 indirme sayfasi

Microsoft daha önce bahsettiğimiz gibi Windows 10 yükseltme teklifini sonlandırmış durumda ancak her şeye çare olduğu gibi Windows 7 işletim sisteminden Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmak isteyenlere de çare var çare yukarıda verdiğimiz linkten Windows 10 indirme sayfasına gidiyoruz. Bu sayfa da her zaman yaptığımız temiz Windows 10 kurulum aygıtında ki arka kapıyı kullanarak yükseltme işlemini gerçekleştireceğiz.

İkinci Adım Olarak ” Download tool now” Butonuna Tıklayın

Windows 10 indirme sayfasi Download tool now tiklayin

İkinci adım olarak Microsoft resmi indirme sayfasına verdiğimiz linkten ulaştıktan sonra sayfanın ortasında bulunan ” Download tool now” butonuna tıklayın. İndirme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Yapılır

Üçüncü Adım Windows 10 Kurulum Dosyasını Çalıştırmak

Windows 10 Kurulum Dosyasini Calistirmak

Üçüncü adım olarak olarak indirdiğimiz Windows 10 kurulum dosyasının çift tıklayarak bilgisayar da çalıştırmak. Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra size kullanım şartlarını kabul edip etmediğimiz sorusu geliyor. Biz elbette kurulumu gerçekleştirmek için kurulum şartlarını ve bilgilendirmeleri kabul edip bir sonra ki adıma geçiyoruz.

Dördüncü Adım Olarak ” Bu bilgisayarı şimdi yükselt” Seçeneğini İşaretle

Windows 10 bilgisayari yukseltme islemi

Kurulum dosyasında kurulum şartlarını ve bilgilendirmeyi kabul edip ilerle tuşuna bastıktan sonra karşımıza çıkan ekranda ” Bu bilgisayarı şimdi yükselt seçeneğini tıklıyoruz. Peki neden bu seçeneği tıklıyoruz. Çünkü bizim amacımız elimizde bulunan resmi Windows 7 ya da Windows 8 işletim sistemini resmi olarak ücretsiz şekilde Windows 10 yükseltme işlemini yapmak olacak. Bu seçeneği tıklayıp ileri butonuna tıkladığımız zaman Windows 10 kurulum aracı Windows 10 indirme işlemi yapacak bu işlem biraz uzun sürebilir. Bu sırada siz bilgisayarınızı kullanmanızda sıkıntı yok.

Windows 10X’in Başlat Menüsü Ortaya Çıktı

Beşinci Adım ” Kişisel Dosyaları ve Uygulamaları Sakla” Seçeneğini Seçin

Windows 10 Kisisel dosyalari ve uygulamalari sakla secenegini secin

Windows 10 Yükseltme işleminde beşinci adımda karşımıza gelen seçeneklerden size uygun olanı seçin biz ” Kişisel dosya ve uygulamaları sakla” seçeneğini seçtik. Burada siz sadede dosyalarımı sakla seçeneğini seçebilirsiniz. Yada Hiçbir şey seçeneğini seçebilirsiniz.

Altıncı Adım ” Windows 10 Yükleme” İşlemine Geçme

Windows 10 yukleme islemine gecme

Altıncı ve son adım olarak Windows 10 yükleme işlemini başlatmak için Yükle butonuna tıklama olacak. Bu adım biraz uzun sürecektir. Bilgisayarınız bir kaç kez kapanıp yeniden başlayacaktır.

Evet Windows 10 yükseltme işleminin sonuna geldik. Windows 10 işletim sistemini bilgisayarınıza kurduk. Artık tek yapmanız gereken Güncelleştirmeleri yapmak ve bilgisayarınızı Windows 10 üzerinden kullanmak olacak.

Windows 7 işletim sistemine Microsoft desteğinin kesilmesi ve Windows 8 işletim sisteminin de performans yönünden çok başarılı olmaması Windows 10 işletim sistemine geçmek oldukça mantıklı olacaktır. Sizde Windows 10 geçmek istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız bu makalemiz size faydalı olacaktır. Sizde yorumlarınızla makalelerimiz hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu