WİNDOWS 10

Windows 8.1 Türkçe Olarak İndirme ve Kurulumu

Windows tüm dünyada en çok tercih edilen işletim sistemlerinden Wndows 7 tam bir efsanedir Windows 7’den sonra gelen Windows 8 hayal kırıklığı yaşatmıştır ancak daha sonra Microsoft gelen tepkileri dikkate alarak Windows 8.1 çıkarmış ve tüm kullanıcıları tatmin etmeyi başarmıştır şuan için çok gözde olmasa da Windows 7’den sonra bir efsane olan bu işletim sistemini nasıl Türkçe olarak indireceğinizi ve kurulumunu nasıl yapacağınızı anlatacağız. Türkçe Windows 8.1 nasıl indirlir ve kurulur diye merak edenlerin bu makalemizi kaçırmamasını tavsiye ederiz.

Windows yıllar içinde kendini geliştirerek mükemmele doğru gitme doğrultusunda büyük adımlar atıyor bilgisayar kullanıcılarının isteklerini fazlası ile karşılayacak Windows işletim sistemilerinin yeni sürümleri ile her geçen gün kullanıcı kitlesine yenilerini katmayı başarıyor elbette arada sırada yol kazalarına uğramıyor değil Windows Vista tam bir fiyasko olarak tarihe geçmiştir ağır hantal ve kullanıcıyı canın dan bezdiren bir işletim sistemiydi bizzat kendim kullanış biri olarak söylüyorum Windows işletim sistemleri içerisinde en ağır olan PC işlemcisini en çok yoran işletim sistemidir. Windows Vista’dan sonra gelen Windows 7 tam bir efsanedir bana göre ve halen bir çok kullanıcının bu sürümü kullandığında biliyorum bence de kullanmakta haklılar birde tabii ardından gelen Windows 8 yine bir fiyasko mu olacak derken Windows yıllar içinde kendini geliştirerek mükemmele doğru gitme doğrultusunda büyük adımlar atıyor bilgisayar kullanıcılarının isteklerini fazlası ile karşılayacak Windows işletim sistemlerinin yeni sürümleri ile her geçen gün kullanıcı kitlesine yenilerini katmayı başarıyor elbette arada sırada yol kazalarına uğramıyor değil Windows 6 Vista tam bir fiyasko olarak tarihe geçmiştir ağır hantal ve kullancıyı caından bezdiren bir işletim sistemiydi bizzat kendim kullanış biri olarak söylüyorum Windows işletim sistemleri içerisinde en ağır olan PC işlemcisini en çok yoran işletim sistemidir. Windows Vista’dan sonra gelen Windows 7 tam bir efsanedir bana göre ve halen bir çok kullanıcının bu sürümü kullandığında biliyorum bence de kullanmakta haklılar birde tabii ardından gelen Windows 8 yine bir fiyasko mu olacak derken Microsoft Windows 8.1 ile durumu toparlamış ve kullanıcıların beğenisini almayı başarmıştır. Windows 8.1’in 3 çeşit sürümü vardır biz sizlere tavsiyemiz Windows 8.1 Basic tavsiye ediyoruz ev bilgisayarın da fazlası ile işinizi görecek olan bu sürümün zaten çıkarılma amacıda budur standart ev kullanıcıları içindir. Sonuç olarak iş dünyasında değilseniz işletim sisteminden farklı farklı istek ve beklentileriniz yoksa Windows 8.1 sizin isteklerinizi fazlası ile karşılayacaktır.Windows 8.1 ile durumu toparlamış ve kullanıcıların beğenisini almayı başarmıştır. Windows 8.1‘in 3 çeşit sürümü vardır biz sizlere tavsiyemiz Windows 8.1 Basic tavsiye ediyoruz ev bilgisarında fazlası ile işinizi görecek olan bu sürümün zaten çıkarılma amacıda budur standart ev kullanıcıları içindir. Sonuç olarak iş dünyasında değilseniz işletim sisteminden farklı farklı istek ve beklentileriniz yoksa Windows 8.1 sizin isteklerinizi fazlası ile karşılayacaktır.

Windows 8.1 Türkçe olarak İndir

Windows 8.1 Türkçe olarak nasıl indirilir diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. windows 8.1 hemen hemen tüm sistem özelliklerinde çalışabilecek bir işletim sistemi olduğunu söylemiştik şimdi Microsoft’un ürün sayfasına giriş yapıp Windows 8.1 yazan sürümü seçiyoruz Onayla butonundan sonra bize hangi dilde kullanacağımızı soracak hangi dilde kullanmak istiyorsanız o dil seçeneğini seçiyoruz. 32 bit yada 64 bit hangi mimaride kullanmak istiyorsak bu seçeneğinde seçtikten sonra son kez onayla butonu ile Windows 8.1 işletim sistemini ISO olarak indiriyoruz

Windows 8.1 Kurulumu

Sevgili dostlar Windows 8.1 hem DVD üzerinden hemde USB üzerinden kurulumunu yapabilirsiniz ancak benim size tavsiyem USB üzerinden format atmak ve Windows 8.1 kurulumunu yapmak olacaktır. USB üzerinden daha hızlı bir kurulum gerçekleştiği için ben size USB üzerinden kurulum nasıl yapılır atlatacağım evet bunun icin öncelikle USB sürücümüz kurulum için hazır konuma getirmemiz lazım bunun için de Rufus programını indiriyoruz

windows kurlumu usb 1 teknoaracı

Rufus programını indirdikten sonra programı açın USB belleği PC takın ve Aygıt kısımından taktığımız USB belleği seçiyoruz resimde gördüğünüz gibi yazdırmak istediğimiz ve biraz önce indirdiğimiz Windows 8.1 ISO dosyasını seçiyoruz dosya sağlamlığını kontrol ettikten sonra Başlat butonuna tıklayın USB belleğimiz artık format atmak ve kurulum için hazır şimdi yapmamız gereken BIOS ayarlarına giriyoruz ve Boot menüsüne ulaşarak buradan USB seçeneğin en üste çıkarıyoruz neden çünkü biz USB bellekten Windows 8.1 kurulumu yapacağız. BIOS menüsünden ” Exit Saving Changes” seçeneği ile PC yeniden başlatığımız da kurulum başlayacak.

Dil ve zaman ayarını yaptıktan sonra Şimdi Yükle butonuna tıklayın ve sizden Windows 8.1 ürün anahtarını isteyecek arkadaşlar ürün anahtarını orijinal olarak almanızı tavsiye ederim olayın arka kapılarına yöneldiğiniz emin olun uzun vadede siz zararlı çıkarsınız biliyorum İnternet ortamında bir sürü Windows ürün anahtarı bulma yöntemi var ancak benim size tavsiyem orijinal olarak ürün anahtarını almanızdır ben sizin ürün anahtarını aldığınızı varsayıp anlatıma devam ediyorum. Ürün anahtarını girdikten sonra Kullanım sözleşmesini kabul ediyoruz ve Windows 8.1 yüklemek istediğimiz depolama alanını önce siliyoruz sonra Ayrılmamış Alan yazılı seçeneğini seçip Yeni butonuna tıklayın sizden onaylama isteyecek onaylama yaptıktan sonra İleri butonu ile Windows 8.1 kurulumunu tamamlayın.

Sevgili dostlar, Windows 8.1 kurulumu bittikten sonra güncellemeleri kontrol edip güncelleştirme yapabilirsiniz orijinal Windows ürün anahtarında burada işinize yarayacak arka kapılardan bulduğunuz ürün anahtarları ile güncelleme yapamasınız tam olarak ikinci gerekli programlarınızı kurun ve Windows 8.1 kullanmanın tadını çıkarın. Windows 8.1 hakkında ki görüşlerinizi bizimle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu