OYUN

Xbox Series X Türkiye Fiyatı Yabancı Teknoloji Sitelerine Konu Oldu

Oyun sevenlerin merakla bekledi oyun konsolları bu yıl Türkiye için hayal olabilir. Xbox Series X Türkiye fiyatı yabancı teknoloji haber sitelerinin bile ilgisini çekmeyi başardı. Ve Türkiye’de ki vergilerin çok fazla olduğuna vurgu yapıldı.

Xbox Series X Turkiye Fiyati Yabanci Siteleri sasirti

Oyun sevenler Türkiye ve dünyada gözünü oyun konsollarına dikmiş durumdayken Türkiye de ki oyuncular bu zevki biraz zor yaşayacak gibi görünüyor. Fiyatı açıklanan Xbox Series X serisini almak Türk oyuncular için bu yıl hayal olabilir. Türkiye’de ki dolar kuru ve vergiler oyun konsollarının alımını bir çok oyuncu için imkansız hale getiriyor. Bu durum sadece Türkiye de ki teknoloji haber sitelerinin değil yabancı teknoloji sitelerin de ilgisini çekiyor. Fiyatlar konusunda bir çok haber şimdiden yapılıyor yapılmaya devam ediyor.

Türkiye de Xbox Series X serisinin fiyatı 9.299 TL olarak, Xbox Series S sersinin fiyatı da 5.399 TL olarak belirlenmesi Türkiye’de ki oyuncular kadar ülke dışındaki teknoloji sitelerini de şaşırtmış durumda Gamerant ve Purexbox gibi haber siteleri Türkiye’de ki fiyatları haberlerine konu yamaya başladılar.

Xbox Series X Fiyatı Vergisiz 499 Dolar

Türkiye’de ki Xbox Series X sersinin vergisiz fiyatının 499 dolar olduğuna vurgu yapan yabancı haber siteleri vergi olarak oyunculardan 700 dolar istendiğini haberlerine taşıdılar. Vergilerle beraber oyun konsolunun fiyatının 1.200 dolara çıktığını haberleştiren siteler, Türkiye’de oyuncuların bu oyun konsollarına sahip olmaları neredeyse imkansız şeklinde haberlere yer verilen makalelerde oyuncuların bu 700 dolar verginin makul olmadığı konusunda hem fikir oluyorlar.

Sony PlayStation 5 geliyor Başlığıyla Ön Sipariş Kayıt Formu Oluşturdu

Yabancı Teknoloji haber siteleri Xbox Series X serisi oyun konsollarının neden bu kadar pahalı olduğu konusunda da makalelerinde yer veriyor. Ve fiyatların bu kadar yüksek olmasını vergilere bağlıyorlar. Türkiye de alınan özel tüketim vergisi, katma değer vergisi ve İthalat vergisi gibi kalemlere yer verilen makaleler sonuncu oyun sevenlerin bu yıl Xbox Series X gibi oyun konsollarına sahip olmalarına biraz zor gözü ile bakıyorlar.

Ülkemizde ki oyun konsollarının fiyatı sadece teknoloji sitelerinde değil Reddit gibi sitelerde de gündem olmuş durumda, kullanıcılar ülkemizde ki oyun konsolları fiyatını değerlendirirken bir kısımı ne kadar şanslı olduğunu vurgularken, bir kısımı da Türkiye de fiyatların bu kadar yüksek olmasını yükselen dolar kuruna bağladı.

PlayStation 5 Turkiye Fiyati Cok yuksek olabilir

PlayStation 5 fiyatı henüz ülkemiz için açıklanmadı. Ancak PlayStation 5 Türkiye fiyatı da Xbox Series X serisi ile yarışacak gibi görünüyor. Yabancı haber sitelerine göre PlayStation 5 Türkiye fiyatı dünya ortalamasının üzerinde olması bekleniyor. Yani bu haberler dolar kuru ve vergiler dikkate alındığı zaman PlayStation 5 fiyatının da Xbox Series X den çok farklı olması beklenmiyor. Bu koşullar dikkate alındığında oyun severler oyun konsollarını almak için bir süre daha beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Sizde Xbox Series X Türkiye Fiyatı hakkında yorumlarınızı düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu