Mobil Teknoloji

Xiaomi CEO’sundan 1500 Dolarlık Telefon Sorusu

Fiyat / Performans telefonları ile tanınan Çinli Teknoloji devi Xiaomi CEO’su Weibo’da ilginç bir soru sordu. ” 1.500 Dolarlık bir telefon tanıtsak alır mıydınız ?” Bu soru Xiaomi markası artık Premium seviye telefonlara geçiş yapacak diye yorumlandı.

Android telefon dünyasında hızlı şekilde yükselişe geçen Xiaomi markası özellikle tüketicilere fiyatına göre donanım olarak üst seviye telefonlar sunması ile tanındı. Bu özelliği ile Android telefon pazarında hızlı bir şekilde yükselen şirket akılı telefon pazarında üçüncü sıraya girmeyi başardı. Daha önce ki açıklamalarında da ” Hiç bir akılı telefon 700 dolar üstünde satışı hak etmiyor” şeklinde açıklamalar da bulunmuş. Ancak Xiaomi, Mi 10 Ultra modelinin fiyatı 1000 Dolara yaklaşınca bu açıklamalarla satış fiyatı olarak çelişkiye düşmüştü.

Xiaomi 1.500 dolarlik telefon sorusu

Şimdi ise bambaşka bir çelişinin tam ortasına düşmüş gibi görünüyor. Tam olarak bilinmese de Xiaomi şirketi katlanabilir akılı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Ve yakın zamanda katlanabilir modeli piyasaya sürecek. Xiaomi CEO’su takipçilerine sorduğu soru ile pazar analizi yapıyor tartışmalarını ortaya çıkardı. Android telefon pazarını yakından takip edenler Xiaomi artık bütçe dostu fiyat / performans telefonlarından çok üst seviye telefonlara yönelecek görüşünde birleşti.

Xiaomi Markasından 1.500 Dolarlık Telefon

Xiaomi şirketi CEO’su Lei Jun paylaşım sitesinden yaptığı ve takipçilerine sorduğu soru ile herkesi şaşırtmayı başardı. Takipçilerine sorduğu 1.500 dolarlık telefon tanıtsak alır mısınız ? sorusu yakın zamanda üst seviye Xiaomi marka telefon geleceği yönünde yorumlandı. Bununla da yetinmeyen CEO bu telefonda neler görmek istediklerini de ayrıca paylaşımına eklendi. Yani Xiaomi 1.500 Dolarlık telefonda takipçilerin neler görmek istediğini de merak ediyor.

Xiaomi 1.500 dolarlik akili telefon

Şuan için bu soruyu neden sorduğu bilinmiyor. Ancak 7 Şubat tarihinde Çin’in yeni yılı için bir arya gelecek “Mi” hayranları toplantısında Xiaomi şirketinin 1.500 dolarlık telefon hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor. Bu telefonunda büyük ihtimalle katlanabilir akılı telefon olacağı görüşü hakim durumda peki siz Xiaomi 1.500 dolar yani yaklaşık 14.000 TL akılı telefon piyasaya çıkarırsa alır mısınız ?

İlginizi Çekebilir : Dünyanın En Hızlı Android Telefonu Xiaomi Mi 11 Pro Olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu