Mobil Teknoloji

Xiaomi Mi 10T Pro Türkiye Fiyatı 400 TL Arttı

Xiaomi ilginç bir karar alarak Xiaomi Mi 10T Pro modellinin fiyatını güncelledi ve 400 TL zam koydu.

Çinli Teknoloji şirketi Türkiye’de yatırım yapmaya hazırlanırken ilginç bir karar alarak. Türkiye’de satışı yapılan ve kısa süre önce stoklar da tükenen Xiaomi Mi 10T Pro modellinin fiyatında güncellemeye gitti. Ne yazık ki güncelleme kullanıcı odaklı olmadı. Türkiye’de akılı telefon üretimine yönelik fabrika kuracak şirketin zam politikasını henüz kimse anlamış değil. Türkiye de fiyat / performans telefonları olarak adlandırılan Xiaomi telefonlar tüketicilerin oldukça ilgisini çekmişti. Donanım olarak oldukça tatminkar olan modelleri diğer markalara göre daha uygun fiyat ile piyasaya süren şirket bu politikası ile akılı telefon pazarında 3. sıraya kadar yükselmişti.

Xiaomi Dolar Duserken Xiaomi Mi 10T Pro Modeline Zam Yapti

Xiaomi markasının Mi 10 üyesi olan Xiaomi Mi 10T Pro Türkiye pazarına 5.799 TL gibi bir fiyattan giriş yapmıştı. Oldukça ilgi gören model kısa sürede stoklardan bitmişti. Xiaomi tarafından tekrar satışa sunulan Xiaomi Mi 10T Pro modellinde fiyat artışına gidildi.

400 TL gibi oldukça yüksek bir fiyat artışına giden şirket bu artışla herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Dolar Kuru düşemeye devam ederken Xiaomi şirketinin fiyat artışına gitmesi yadırgandı.

Dolar Kuru Düşüyor Xiaomi Zam Yapıyor

Dolar kuru 7 TL altına kadar inmesine rağmen Xiaomi şirketi Xiaomi Mi 10T Pro modelline 400 TL gibi oldukça yüksek fiyat artışına gitti. Mi 10T Pro modelinin 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip modelli 6.199 TL olurken, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip modelli ise 6.399 TL olarak belirlendi.

Xiaomi Mi 10T Pro modelline 400 TL Zam Geldi

Türkiye’de akılı telefon fabrikası açmayı ve üretim yapmayı planlayan Xiaomi şirketinin fiyat artışına neden gittiği bilinmiyor. Üstelik dolar kurunda ki düşüş ve devletin ülkemizde yatırım yapan şirketlere büyük kolaylıklar sağlamasına rağmen bu fiyat artışı herkesi şaşırttı. Herkesin Xiaomi akılı telefonlarında ülkemizde ki fabrikanın üretime geçmesi ile düşüş beklediği bu dönemde Xiaomi Mi 10T Pro modelline yapılan kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Xiaomi Mi 10T Pro 6.67 inç ekran boyutunda FHD+ çözünürlükte LCD ekran teknolojisini kullanıyor. Snapdragon 865 işlemciden gücünü alan telefon 108 MP ana kamara ve 13 MP geniş açılı kamarası ve 5 MP makro kamarası bulunuyor. Ön tarafta ise 20 MP çözünürlükte kamera kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu