Mobil Teknoloji

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro Tasarımı Sızdırıldı

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi yeni modelleri Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinin tasarımı ve bazı özellikleri sızdırıldı. Gelen sızıntı haberlerine göre Xiaomi yeni modellerde çok fazla tasarım değişikliği yapmayacak.

Çinli teknoloji şirketleri özelikle akılı telefon pazarında oldukça yol kat etti. Özelikle ülkemizde Xiaomi markası epeyce popüler olmayı başardı. Diğer markaların yüksek fiyatlarda modellerini pazara sürmesi Xiaomi gibi şirketlerinse özellikleri düşük fiyatla tüketiciye sunmaları tüketici kabul edildi ve Çinli şirket Türkiye pazarında epeyce yol aldı. Akılı telefon meraklısı teknoloji sevenler yeni Xiaomi yeni modelleri merakla beklemeye başladılar. Xiaomi şirketinin yeni amiral gemileri Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinin tanıtılmasına daha bir kaç ay varken sızıntı haberlerinde tasarım ve bir kaç özelliği ortaya çıkmış durumda. Sızıntı haberlerinde oldukça isabetli haberler yapan Digital Chat Station yeni sızıntı haberinde Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinin tasarımını ortaya koydu.

Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Mi 11 Pro Tasarimi sizdirildi

Yeni tasarım anlayışında çok bir değişiklik yapmayan Xiaomi yeni modellerinde kamera dizilişinin yerini değiştirmiş görünüyor. Xiaomi Mi 10 modelinde ön kamera sol üst köşede bulunan delikli tasarım yeni modelde yer değiştirerek Xiaomi Mi 11 modellerinde ortaya taşınmış. Ayrıca yine tasarım tarafında Xiaomi Mi 11 düz bir ekran ile gelirken Xiaomi Mi 11 Pro iki taraftan kavisli bir ekran ile geleceği görünüyor.

Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Mi 11 Pro Tasarımı Ortaya Çıktı

Xiaomi şirketinin yeni amiral gemi modelleri tanıtılmadan tasarım çizgisi ve kullanacağı işlemci sızdırıldı. Sızıntı haberlerinde oldukça isabetli tahminler yapmayı başaran Digital Chat Station aktardığına göre yeni Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinde işlemci olarak Snapdragon 875 kullanılacak. Burada dikkat çekici detaysa Snapdragon 875 1 Aralık tarihine tanıtımı yapılacak. Xiaomi şirketi de yeni amiral gemi modelleri olacak Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Mi 11 Pro tanıtımını 2021 yılının başlarında gerçekleştirecek. Yani yeni Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinde Snapdragon 875 işlemcinin kullanılma ihtimali oldukça yüksek.

Xiaomi Dizüstü Bilgisayarlar El Yakacak

Digital Chat Station ayrıca Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro hakkında verdiği haberlerde kamera tarafında da değiniyor. Ve kamera tarafının geliştirileceğine vurgu yapıyor. Xiaomi şirketinin ultra geniş kamerayı oldukça geliştireceğini bir önceki model Xiaomi Mi 10 da bulunan 13 Megapiksel çözünürlükte ki kameranın yeni modelde yerini 0.8 mikron piksel boyutunda 48 Megapiksel çözünürlükte bir ultra geniş kameraya bırakacağını belirtiyor. Kamera tarafında Xiaomi şirketinin yeni amiral gemi modellerinde optik görüntü sabitleme özelliğinin de geliştirileceğini belirtiyor.

Bakalım isabetli tahminlerde bulunan Digital Chat Station bu kez haklı çıkacak mı ? Xiaomi Mi 11 ve Xiaomi Mi 11 Pro modellerinde tasarım işlemci ve kamera özellikleri sızıntı haberlerinde ki gibi çıkacak mı gelişmeleri TeknoKurdu olarak aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar