NASIL YAPILIR

Xiaomi Mi 8 Android Telefona Nasıl Format Atılır

Daha önceki yazımızda Samsung Android Telefonlara Nasıl Format Atılır ? Sorusuna cevap vermiştik. Bu kez Android piyasasında hatırı sayılır bir yer edinen Xiaomi şirketinin Mi 8 modeline nasıl format atılır ? sorusuna cevap vermeye çalışacağız

Android telefon kullanıcıların en büyük sorunu cihazların bir süre sonra donması ve kasması yada gelen / giden çağrılarda donması işlev görmemesi gibi sorunlar yaşanması. İşte bu gibi durumlarda aklımıza gelen ilk şey Android telefonlara format atma işlemi oluyor. Şimdiye kadar Samsung, HTC ve Sony gibi bilindik markaların modellerine nasıl format atılır az buçuk biliyoruz. Ya Xiaomi gibi android telefon piyasasının yeni oyuncusu olan şirketin telefonlarına nasıl format atılır ? Xiaomi marka telefonların gün geçtikçe popüler olması ile birlikte Xiaomi telefonlara nasıl format atılır ? sorusu da sıkça sorulamaya başlandı. Xiaomi markasının en popüler telefonlarından olan Xiaomi Mi 8 modeline nasıl format atılır ? Xiaomi Mi 8 modeli nasıl fabrika ayarlarına döndürülür ? Sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız. Yazımızın içerinde aşağıda ki başlıkları bulacaksınız.

  • Xiaomi Mi 8 Format Atmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
  • Xiaomi Mi 8 Android Telefonu Fabrika Aylarına Döndürme
  • Xiaomi Mi 8 Android Telefonlara Hard Reset Atma

Konularını ele alacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra sizler de çok basit şekilde Xiaomi Mi 8 hard reset ve fabrika ayarlarına döndürme işlemini yapabileceksiniz.

Xiaomi Mi 8 Format Atma

Xiaomi firması akılı telefon piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Genel olarak fiyat /performans telefonları ile adını duyurmayı başardı. Her ne kadar Xiaomi Mi 11 Pro modelli ile 1000 Dolar seviyesine yaklaşan üst seviye telefonlar çıkarsa da genel anlamda her bütçeye uygun akılı telefon markası olarak adını piyasa da duyurmayı başardı. Durum böyle olunca dünyada ve özellikle ülkemiz gibi dolar kurunun üst seviyelerde olduğu ülkelerde hem ucuz hem donanımsal olarak yüksek olması açısından tercih edilen bir marka oldu.

Ülkemizde Xiaomi Mi 8 modelli 2.500 TL civarı fiyatlardan satılırken, Xiaomi Mi 8 Lite modeli ise 1.500 TL civarında fiyatlara bulmak mümkün. Ve donanım olarak orta seviye bir donanım sunuyor olsa da bir çok standart kullanıcının işini fazlası ile görecek bir cihaz. Özellikle Koronavirüs ve Dolar kuru ile birlikte Teknoloji ürünlerinin fiyatları tavan yapmışken Xiaomi Mi 8 modelli akılı telefon alacak kullanıcılar için iyi bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi 8 Format Atmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Xiaomi Mi 8 modeline format atmadan önce diğer android telefonlar da olduğu gibi bir takım hususları bilmeniz gerekiyor. En önemli husus ister Fabrika ayarlarına döndürün, ister hard reset atın. Tüm telefon verilerinizin silineceğini unutmamak.

İlginizi Çekebilir : Xiaomi CEO’sundan 1500 Dolarlık Telefon Sorusu

Android telefonlarda fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonrası kişisel tüm verileriniz silinir ve sıfırlanır. Xiaomi Mi 8 fabrika ayarlarına dönme işlemini yapmadan önce her zaman yaptığımız gibi verilerimizi yedekliyoruz. Telefonunuzda önemli resimler, videolar, müzikler varsa yahut rehberiniz yedekli değilse fabrika ayarlarına döndürmeden önce telefonunuzun tümünü yedeklemeniz önerilir. Yedekleme işlemini telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeden önce Ayarlar kısmına giriş yaparak “Yedekle ve Sıfırla” seçeneği ile yapabileceğiniz gibi Google Drive ile de yapabilirsiniz.

Xiaomi Mi 8 fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonrası Gmail senkronizasyon hatası almamak için şifre ve mail adresinizi bir yere not etmeyi unutmayın. Şifrenizi hatırlamıyorsanız şifre kurtarma işlemini fabrika ayarlarına dönme işleminden önce muhakkak yapın.

Bu Konuda İlginizi Çekebilir : Xiaomi Mi A3 Modeline Yeni Güncelleme

Fabrika ayarlarına döneme işlemini yapmadan önce telefonunuzun şarjının yüzde 60 üzerinde olmasına dikkat edin. Bunlar Xiaomi telefona format atma işlemi öncesi bilmeniz gereken püf noktaları. Bu noktalara dikkat ettikten sonra Fabrika Ayarlarına döndürme işlemine geçebiliriz.

Xiaomi Mi 8 Android Telefonu Fabrika Aylarına Döndürme

Xiaomi telefonlarda diğer android telefonlar gibi çok basit şekilde Fabrika Aylarına döndürülebilir. Bunun için yapmanız gereken adımlar basittir. Xiaomi Fabrika Ayarlarına döndürme işlemi telefonun ara yüzüne giriş yapılarak yapılır. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi Xiaomi telefonlarda yazılım hataları ortaya çıktığında, donma, kasma gibi sorunlar ortaya çıktığı zaman ilk yapılacak basit işlemdir.

Xiaomi Mi 8 android telefona hard reset atmadan önce basit olan ve herkesin yapabileceği fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapılmalı. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi hard reset işlemine göre daha basit olduğu için tüm kullanıcılar çok basit şekilde yapabilir.

  • Xiaomi telefonunuzu işlem sırasında kapatmayın her hangi bir işlem yapmaya çalışmayın.
  • Xiaomi telefonun Menüsüne giriş yapın.
  • Ayarlar bölümünde giriş yapın.
  • Ayarlar menüsünün alt tarafında ” yedekle ve sıfırla” seçeneğini bulun ve dokunun.
  • “Fabrika Ayarlarında Sıfırla” seçeneğini seçin.
  • Telefonu sıfırla seçeneğine dokunun.
  • Ve en son olarak karşınıza çıkan “Herşeyi Sil” butonuna dokunun.

Evet Xiaomi Mi 8 Fabrika Ayarlarına döndürme işlemi bu kadar basit arkadaşlar. Aslında mantık tüm Android telefonlarda aynı işliyor. Çünkü tüm Android telefon üreticileri kendi ayarlarına “Fabrika Ayarlarına Döndürme” seçeneğini ekliyor. Sadece ayarlarda ki yeri farklı olabiliyor.

Xiaomi Mi 8 Android Telefonlara Hard Reset Atma

Evet Xiaomi Mi 8 Fabrika Ayarlarına nasıl döndürülür ? sorusuna cevap verdikten sonra gelelim. biraz daha karmaşık gibi görünen Xiaomi Mi 8 hard reset atma işlemine bu işlem fabrika ayarlarından farklı olarak tuşlarla yapacağımız bir işlem. İlk defa yapıyorsanız. Biraz karmaşık gelebilir. Biraz zorlanabilirsiniz ancak bir kere hard reset attıktan sonra artık ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.

İlk adım olarak Xiaomi Mi 8 telefonunuzu kapatın. Şarjınızın yüzde 60 ve üzeri olmasına dikkat edin. Telefonu kapattıktan sonra cihazınızda Güç butonu + Ses Açma butonuna birlikte basın.

Xiaomi Mi 8 Hard Reset Atma tuslarla

Telefon ekranında Xiaomi Logosu görünene kadar tuşlara basılı tutun. Logo görününce tuşları basmayı bırakın.

Xiaomi Recovery menusune giris

Karşınıza Recovery Mod menüsü gelecek. Ancak burada kafanızı karıştıracak bir nokta olabilir. Gelen Menün yarısı Çince yarısı İngilizce olabilir. Burada sizin yapmanız gereken resimde gördüğünüz gibi “Recovery” tuşuna basmak.

Recovery Mod menüsüne giriş yaptıktan sonra ses açma ve ses kısma tuşları ile hareket ederek ” Wipe Data” seçeneği üzerine gelmek ve güç butonu ile onaylamak.

Xiaomi Mi 8 cihazınızda hard reset atmak için sonraki adım. “Wipe All Data” yazının üzerine ses açma ve kısma tuşları ile gelmek ve onaylamak. Bu adımda sizden onay isteyebilir. Onay istemesi halinde “Confirm” tuşuna basarak onay vermeniz gerekiyor.

Onay verdikten sonra Xiaomi Mi 8 hard reset işlemi başlayacaktır. Siz hiç bir şey yapmadan bekleyin. İşlem bittiğinde “Reboot” seçeneği üzerine gelin ve güç butonu ile onaylayın. Cihaz telefonu yeniden başlatmak için sizden onay isterse ” Reboot to System” seçeneğini onaylayarak Xiaomi Mi 8 hard reset işlemi bitmiş olacak.

Evet Xiaomi Mi 8 Fabrika ayarlarına döndürme işlemi ve Hard Reset nasıl atılır konumuzun sonuna geldik. Sizde Xiaomi Mi 8 modeli bir telefonunuz varsa ve cihazınızda sorunlar yaşıyorsanız bu yöntemleri kullanarak bu sorulardan kurtulabilirsiniz. Burada anlatılan tüm konular bilgilendirme amaçlı olduğunu hatırlatırız. Bu işlemleri yapma esnasında cihazınızda oluşabilecek zararlardan konun sahibi sorumlu tutulamaz. Sizde Xiaomi Mi 8 Hard reset işlemi nasıl yapılır ? konulu yazımızın altına soru öneri ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu