NASIL YAPILIR

Xiaomi Özel Temalar Nasıl Yükenir

Türkiye’de son zamanlarda oldukça popüler olan  Xiaomi telefonlar MIUI ve tema seçenekleri ile oldukça beğeni kazandı. Peki Türkiye de sunulmayan temalar  Xiaomi telefonlara nasl yüklenir ?

Çinli teknoloji devleri akılı telefon pazarına hızlı bir giriş yaptı. Doğal olarak Türkiye de bu girişten fazlası ile payını aldı. Diğer markaların yüksek fiyatları yanında yüksek donanımları düşük fiyatlarla destekleyen Çinli teknoloji şirketleri akılı telefon pazarında önemli bir oyuncu olmayı başardılar. Bu oyunculardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki  Xiaomi markası yüksek donanım seçeneklerini diğer markaların fiyatlarına göre daha makul fiyat ile piyasaya sürmeleri aklı telefon kullanıcılarının dikkatini çekti.

Xiaomi MTZ temalari yukleme

Xiaomi telefonlarda MIUI arayüzü ve sunulan temalar da bir o kadar kullanıcıların beğenisini kazandı. Bildirim ekranına kadar özelleştirilebilir temalar telefonun albenisini bir kat daha artırmayı başarıyor. Ancak bu temaların bir çoğu Türkiye de kullanıma sunulmuyor.

 Xiaomi Özel Temalar Nasıl Yüklenir

 Xiaomi şirketi tema yapımcılarına özel opsiyonlar sunuyor. Genel olarak tema yapımcıları Hindistan ve Çin de olduğu için bir çok  Xiaomi teması Türk kullanıcılarına açılmıyor. Peki Türkiye de verilmeyen  Xiaomi temaları nasıl yüklenir ? Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit bu yazıda belirtiğimiz ayarları yaparak  Xiaomi özel temalarını sizlerde telefonunuz da kullanabilirsiniz. Özel temaları kullamak için telefonunuzda Ayarlar- Ek Ayarlar -Bölge seçeneğinde Hindistan olarak seçmeniz. Bu ayarı yaptığınız zaman binlerce özel temayı sizde telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Xiaomi ozel temalar nasil yuklenir

Burada püf nokta beğendiğiniz temaları yüklendikten sonra  Xiaomi telefonunuzda tekrar bölgesel ayarları eski haline döndürmeniz olacaktır. Çünkü  Xiaomi şirketi tarafından bölgesel olarak sunulan ve Türkçe Dil Desteği bulunmayan güncellemeler telefona yüklenebilir.  Xiaomi şirketinin bölge kilidini ilerleyen günlerde kaldırması bekleniyor. Ancak bölge kilidi kaldırılana kadar  Xiaomi özel temaları bu yöntemle telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Ayırca  Xiaomi telefonlara MTZ. uzantılı temaları da yükleyebilirsiniz. Ancak MTZ. uzantılı temalar bazen MIUI arayüzü ile tam uyumlu olmadığı için sorun çıkarabiliyor. Özellikle bu boot ekranında bu temalar sorun çıkarıyor ve telefonlar boot ekranında takılabiliyor. Üçüncü taraf yazılımcılar tarafından çıkarılan MTZ. temaları yüklemeden önce çok iyi açıklamaları takip edip dikkatli şekilde yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu