SOSYAL MEDYA

Yemeksepeti Hacklendi Kullanıcı Bilgileri Güvende mi ?

Sosyal Medya Yemeksepeti Hacklendi mi ? sorusu üzerine tartışılıyor. Özellikle Pandemi döneminde en çok tıklanan sitelerden olan online yemek sitesi yemeksepeti hacklendi. Peki Kullanıcıların bilgileri güvende mi ? sorusu gündeme geldi.

Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformu Yemekspeti 25 Mart tarihinde hacklendi. Büyük bir siper saldırıya uğrayan. Yemekspeti bilgileri çalındı. Doğal olarak yemekspeti kullanıcılarının aklına benim bilgilerim de çalındı mı ? sorusu geldi. Kullanıcılar Google aramalarında yemeksepeti hacklendi mi ? yemeksepeti hacklendi ne yapmalıyım ? sorularını araştırmaya başladılar. Türkiye de en büyük yemek sipariş platformu olan yemekspeti büyük bir siper saldırıya uğrayarak veri tabanı bilgileri çalındı.

Nevzat Aydın tarafından kurulan ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışan şirket. 25 Mart tarihinde büyük bir saldırıya uğradı. Şirketin veri tabanı bilgileri ele geçirildi. Doğal olarak milyonlarca kullanıcısı olan ve yemeksepeti üzerinden kredi kartı ile yemek siparişi veren kullanıcılar tedirgin olmaya başladı.

Yemeksepeti kullanıcılarının kişisel bilgileri çalındı mı ? sorusu milyonlarca kullanıcıyı tedirgin ederken. Yemeksepeti tarafından resmi açıklama geldi. Yemek Sepeti Twitter tarafından yapılan açıklama ile olay meydana çıktı. Yemek sepeti twitter üzerinden büyük bir siber saldırıya uğradıklarını açıkladılar. Şirket sabah saatlerinde yapılan saldırı sonrası kullanıcılarımızın hesap bilgilerinin bir kısmı saldırganların eline geçti. açıklamalarında bulundu.

Yemeksepeti Twitter

Yemeksepeti kullanıcılarının hesap bilgilerinin bir kısmı korsanlar tarafından ele geçirildi” açıklaması doğal olarak kullanıcıları daha çok tedirgin etmeye başladı. Kullanıcıların kredi kartı üzerinden yemek siparişi yapması. Acaba kredi kartı bilgilerim çalındı mı ? endişesi duymasına neden oldu.

Yemeksepeti Kullanıcılarının Kredi Kartı Bilgileri Güvende mi ?

Milyonlarca kullanıcısı bu soruyu sormaya başladı. Yemekspeti kullanan ve kredi kartı ile alışveriş yapan yemeksepeti kullanıcıları kredi kartı bilgilerim çalındı mı ? sorusunu sorarken şirket tarafından yapılan açıklamada kredi kartı bilgilerinin güvende olduğu açıklaması yapıldı. Şirket tarafından yapılan açıklama da kullanıcıların

  • Ad-Soyad
  • Doğum Tarihi
  • Yemeksepeti’nde kayıtlı numaraları
  • Yemeksepeti’nde kayıtlı e-posta adresleri
  • Yemeksepeti’nde kayıtlı eve iş adresleri
  • Kullanıcı şifrelerinin SHA-256 algoritması şifrelenmiş verileri

Burada kullanıcı şifreleri SHA-256 algoritması ile şifrelendiği için kırılması imkansız. Ayrıca yemeksepeti şirketi kullanıcılarının kredi kartı bilgilerini uzakta ki MasterCard veri tabanında sakladığı için güvende olduğunu açıkladı.

Yemeksepeti tarafından yapılan açıklamada siber saldırı düzenleyenler. Kullanıcıların Facebook ve Apple hesaplarına da ulaşamamıştır. Doğal olarak siber saldırı yapanlar yukarıda ki bilgilere ulaşmış olsa da yemeksepeti tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların kredi kartı ve şifreleri güven altındadır.

Yemeksepeti Kim Kurdu ? Nasıl Çalışıyor ?

Yemeksepeti Hacklenmesi ile birlikte yemeksepeti nedir ? Yemek sepetini Kim Kurdu ? soruları araştırılmaya başlandı. Yemeksepeti son hacklendi haberlerine kadar güvenli yemek siparişi verilebilen bir şirket olarak adını duyurmuştu.

Yemek Sepetini Nevzat Aydın kurmuştur. Online yemek siparişi üzerine kurulan site. Oldukça başarılı olmuştur. Kurucu Nevzat Aydın. Yemek Sepeti şirketini Delivery Hero şirketi satın almıştır. Satış sonrası Nevzat Adın şirketin CEO görevini sürdürmüştür.

Yemeksepeti Kim Kurdu Nasil Calisiyor
Yemeksepeti Nasıl Çalışıyor

Kullanıcılar yemeksepeti sitesine e-posta adresleri veya Facebook hesapları ile siteye üye oluyor. Ve bulundukları bölgede kendilerine en yakın restoranlardan yemek siparişi yapabiliyorlardı. Yemeksepeti kullanıcıları kapıda ödeme yahut kredi kartı ile ödeme yapabiliyor. İşte tam bu noktada kerdi kartı kullanıcıları hacklenme olayından sonra kredi kartı güvenliklerini sorgulama noktasına gitmeye başladı.

Bir çok kullanıcı yemeksepeti hesap silme ve kişisel bilgilerini nasıl sileceklerini araştırmaya başladı. Yemeksepeti Twitter hesabından yaptığı açıklama da kullanıcı bilgilerinin güvende olduğu açıklansa da siber saldırı yapanların yemeksepeti kullanıcılarının bir çok bilgisine ulaşması kullanıcıların tedirgin olmasına yol açtı.

Yemekspeti Üyeliği Tamamen Nasıl Silinir

Online yemek siparişi verme sitesi olarak yıllardır hizmet veren ve müşteri memnuniyeti adına olumlu hizmetler yapan yemeksepeti 25 Mart tarihinde siber saldırıya uğramasıyla sarsıldı. Bir çok kullanıcı tedirgin olarak yemeksepeti hesabını tamamen silme yoluna gitmeye çalışıyor.

Yemeksepeti hesabı nasıl silinir ? bilmeyen kullanıcılarsa bu sorunun cevabını arıyor. Kişisel bilgilerinin güveliği özellikle kredi kartı bilgileri giriş yaptıkları Facebook hesap güvenliği gibi sorularda endişe duyan yemeksepeti kullanıcıları. Yemeksepeti hesabını nasıl silebilirim ? sorunu araştırıyor.

Yemeksepeti Üyelik İptal etmek için üç farklı yöntemi kullanabilirsiniz.

  • Yemeksepeti iletişim formunu kullanarak.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak.
  • info@yemeksepeti.com adresine e-posta atarak. Yemeksepeti hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu