SOSYAL MEDYA

Yeni Gelen Özellikle Telegram Mesajları Otomatik Silinecek

Son zamanların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması haline gelen Telegram’a yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yeni Gelen Özellikle Telegram kullanıcıları mesajları otomatik silebilecekler.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi ile gündeme bomba gibi düşen diğer bir anlık mesajlaşma uygulaması Telegram gelişmeye ve kullanıcı kitlesini artırmaya devam ediyor. Telegram kullanıcılar gönderdikleri mesajları belirledikleri zaman diliminde otomatik silinmesini sağlayabilecekler.

Telegram uygulamasına yeni gelen diğer bir özellikse guruplarda ki kişi sayısına getirilen kısıtlama oldu. Artık Telegram Guruplar belli bir sayıya ulaşınca kendi kendine silinen davet linkleri özelliği getirildi.

Guruplarda Zaman Süresini Yöneticiler Belirliyor

Telegram uygulamasında mesaj silme özelliği uzun süredir yer alıyordu. Ancak yeni gelen özellikle birlikte artık belirli bir zaman dilimi sonrası gönderilen mesajlar silinecek. Mesaj silme için guruplar da zamanı gurup yöneticileri veya kanal yöneticileri ayarlayacak. Mesajların otomatik silinmesi için 7 gün veya 24 saat aralığı belirlenmiş.

Telegram Otomatik mesajlari sime ozelligi geldi

Telegram otomatik mesajları silme özelliğini kullanmak için gönderilen mesaja uzun süre bastıktan sonra “Sohbeti Temizle” ve ” Otomatik Silmeyi Etkinleştir” yolunu takip etmek gerekiyor. Telegram otomatik mesaj silme özelliği etkinleştikten sonra gönderilen mesajlar için aktif hale geliyor. Kullanıcılar otomatik mesajları silinmesi için zaman dilimini ayarlamaları gerekiyor. Hemen söyleyelim. Belirtilen süre mesajlar okunduktan sonra değil mesajlar gönderildikten hemen sonra başlıyor.

Telegram uygulamasına gelen yeni özellikler ile birlikte WhatsApp uygulamasına güçlü bir rakip olmaya devam ediyor. Sizde Telegram uygulamasına geçmeyi düşünüyor musunuz ? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu