Mobil Teknoloji

YKS Sınavına Hazırlananlara 7 Mobil Uygulama

Teknoloji ve Eğitimin artık ayrılmaz bir parça olduğu günümüzde sınava hazırlanan öğrencilerin işini kolaylaştıracak mobil uygulamalar var. Hem öğrencilerin hem öğretmenlerin işini kolaylaştıracak mobil uygulamalara gelin birlikte göz atalım.

21. YY da teknoloji artık eğitiminin bir parçası haline gelmiş durumda. Hele ki Koronavirüs salgını ile birlikte yüz yüze eğitime ara verilmesi ve uzaktan eğitime geçilmesi teknolojinin eğitme katkısını bir kez daha ön plana çıkardı. Öğrenciler artık uzaktan eğitimle sınavlara hazırlanamaya çalışıyor. Doğal olarak uzaktan eğitim sisteminin yetersiz kaldığı yerlerde öğrenciler diğer teknoloji uygulamalarına baş vuruyor. Bu bazen YouTube platformu oluyor. Bazen sınav uygulamaları oluyor. Özellikle Yüksek Öğrenim Kurumu Sınavları (YKS) hazırlanan öğrenciler yüz yüze eğitim almamanın sıkıntısını üzerinde taşıyorlar. Ve sınav sıkıntısını üzerlerinde taşıyorlar.

Uzaktan eğitime alternatif sınava uygulamaları ile sorunu çözmek isteyen YKS öğrencileri için 7 mobil uygulamayı sizler için bir araya getirdik. Bu uygulamalarla YKS Mobil Uygulamalarla artık sınavlara hazırlanmak daha kolay olacak. Gelin şimdi sizlere YKS en iyi uygulamalara beraber bakalım.

YKS Çalışmalarınıza Katkı Sağlayacak 7 Mobil Uygulama

 1. Kunduz
 2. YKS ve TYT Notları
 3. Pakodemy
 4. Ordinap
 5. Edebiyat Kaptanı
 6. Trello
 7. Lumosity

Kunduz Uygulaması

Kunduz Uygulamasi
Kunduz Uygulaması

Kunduz uygulaması sınavlara çalışmak için oldukça başarılı bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekiyor. YKS ve LGS gibi tüm sınav türleri için kullanabileceğiniz uygulamada takıldığınız derste ki soruları eğitmenlere gönderebilir. Günün herhangi bir zamanında yanıtları alabilirsiniz. Kunduz uygulaması ile çözemediğiniz soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

Ücretli bir uygulama olan Kunduz’da çözemediğiniz soruların cevabına ulaşmak dışında farklı özellikleri de bulunuyor. Örneğin çözümüne ulaşmadığınız sorun için tekrar danışma, çevrimiçi sınavlara girmek. Diğer öğrencilerin en çok hangi soru ve konu üzerinde çalıştıklarını görmek ve otomatik olarak testlere katılmak gibi özellikleri ile Kunduz sınavlara hazırlanan öğrencilerin en büyük yardımcısı olabilir.

 • Puan: 4,3
 • Boyut: 44 MB
 • İndirme Sayısı: 1.000.000+

Kunduz Android Uygulaması İndir

Kunduz iOS Uygulaması İndir

TYT ve YKS Notları

TYT ve YKS Notlari
TYT ve YKS Notları

Sınava çalışanların baş uçunda bulundurması gereken diğer bir uygulama ise TYT ve YKS Notları bu uygulama ile tüm ders notlarına ulaşabiliyorsunuz. Detaylı konu anlatımlarına ulaşabileceğiniz mobil uygulama ile takıldığınız konulara tekrar dönüş yaparak pekiştirme imkanı bulabiliyorsunuz.

Uygulama da detaylı ders anlatımları dışında derslerle ilgili soru bankaları mevcut. Bu soru bankalarından takıldığınız derslere ait soruları çözerek pratik yapma imkanını bulabiliyorsunuz. Soru bankası bölümünden konuya ait soruları bulabilirsiniz.

 • Puan: 4,5
 • Boyut: 10 MB
 • İndirme Sayısı: 500.000+

TYT ve YKS Notları Android Uygulaması İndir

Pakodemy Uygulaması

Pakodemy Uygulamasi
Pakodemy Uygulaması

Pakodemy uygulaması sınava hazırlanan tüm öğrencilerin telefonunda başvuru yapabileceği bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Uygulama ücretli ancak reklamları izleyerek kredi kazanabilir ya da ücretli versiyonunu alarak tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Uygulama da günlük olarak kendinize bir hedef belirleyebilirsiniz. Bu hedefler doğrultusunda konuları takip edebilir konularla ilgili soruları çözebilirsiniz.

Uygulamanın özel bir formu bulunuyor. Bu forumda konularla ilgili takıldığınız soruları sorabiliyorsunuz. Konularla ilgili fikir alışverişi yapabiliyorsunuz. Uygulamanın “Düello” adı verilen bir özelliği bulunuyor. Bu özellik hem eğlendirirken hem öğrenmeyi sağlıyor. Farklı dersler için Düellolara katılabilirsiniz.

 • Puan: 4,5
 • Boyut: 18 MB
 • İndirme Sayısı: 500.000+

Pakodemy Android Uygulaması İndir

Pakodemy iOS Uygulaması İndir

Ordinap Uygulaması

Ordinap Uygulamasi
Ordinap Uygulaması

Uygulama ücretsiz ve yapay zeka alt yapısını kullanması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Uygulama YKS sınavına hazırlanan öğrencilerin oldukça işine yarayacak bir alt yapıya sahip. Yapay zeka asistanı sayesinde sizler için hazırladığı programlara katılabilirsiniz.

Uygulamada konuları takip edebilir. Sizler için hazırlanan testleri çözebilirsiniz. Uygulama da farklı sohbet odaları bulunuyor. Bu sohbet odalarında ders aralarında diğer öğrencilerle sohbet etme fikir alışverişinde bulunma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca bu odaların diğer bir avantajı kafanıza takılan derslerle ilgili soruları sorabiliyorsunuz. Uygulama özellikleri arasında puan hesaplayıcı ve oyunlarla soru çözümü gibi bir çok işlevsel özellik bulunuyor.

 • Puan: 4,9
 • Boyut: 31 MB
 • İndirme Sayısı: 50.000+

Ordinap Uygulaması Android İndir

Edebiyat Kaptanı Uygulaması

Edebiyat Kaptani Uygulamasi
Edebiyat Kaptanı Uygulaması

Edebiyat kaptanı uygulamasının iki farklı versiyonu bulunuyor. Reklamlı ve reklamsız versiyonları mevcut. Edebiyat kaptanı uygulamasında özellikle sözel öğrencilerin işine yarayacak bir çok konu ve anlatım mevcut. Uygulamada hafıza kartları, eser özetlerine ve edebiyat sanatçılarına kadar bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Kodlama özelliği bölümü sayesinde bir çok sanatçının eserini kodlama teknikleri ile öğrenme imkanı buluyorsunuz. Eser özetleri bölümündeyse bir çok eserin kısa ve maddeler halinde özetlerini bulabilirsiniz. Hafıza kartı bölümünde de sınavda karşınıza çıkabilecek soruların çözümlerine ulaşabilirsiniz.

 • Puan: 4,6
 • Boyut: 43 MB
 • İndirme Sayısı: 100.000+

Edebiyat Kaptanı Android Uygulaması İndir

Trello Uygulaması

Trello Uygulamasi
Trello Uygulaması

Trello uygulaması bir konu anlatım ve soru çözümü uygulaması değil. Trello uygulaması ile kendinize bir proje oluşturabileceğiniz bu projeyi planlama uygulaması olarak görev yapıyor. Bir nevi bir ajanda görevi gören uygulama sayesinde kendinize panolar ve kartlar oluşturma imkanı buluyor bunlar üzerinde projelerinizi oluşturup çalışabiliyorsunuz. Trello uygulaması ile kendinize yapılacaklar listesi oluşturup oluşturduğunuz listelerle daha sistematik şekilde çalışmanızı sağlayabilirsiniz.

 • Puan: 4,4
 • Boyut: Cihaza göre değişir
 • İndirme Sayısı: 10.000.000+

Trello uygulaması Android Uygulaması İndir

Trello uygulaması iOS Uygulaması İndir

Lumosity Uygulaması

Lumosity Uygulamasi
Lumosity Uygulaması

Lumosity soru ve konular arasında boğulanlara birebir bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bir nevi zihninizin zinde kalmasını sağlayan 25 farklı oyunu günlük olarak uygulayabilirsiniz. Uygulama daha çok zihin jimnastiği görevi görüyor. Oyunlar sayesinde hafızanızı dikkatinizi odaklamanızı çeşitli görevlerle sağlayarak zihninizin zinde kalmasını sağlıyor.

 • Puan: 4,4
 • Boyut: 88 MB
 • İndirme Sayısı: 10.000.000+

Lumosity Android Uygulaması İndir

Lumosity iOS Uygulaması İndir

YKS Sınav Uygulamaları için hazırladığımız listemizin sonuna geldik. Bu makalemizde sınava hazırlanan öğrencilere yardımcı olacak 7 farklı uygulamayı sizler için bir araya getirdik. Sizde bu uygulamalar dışında YKS sınav uygulaması olarak faydalı olabilecek farklı uygulamaları yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu