SOSYAL MEDYA

YouTube Para Kazanmak Peki Ya Vergiler

YouTube para kazanmak ya vergiler ne hiç düşündünüz mü. Video çekiyoruz içerik oluşturuyoruz oturduğumuz yerden para kazanıyoruz. Bu para kazanma bazen düşük bazen yüksek oluyor. Peki bu kazancınız için vergi vermeniz gerektiğini biliyor musunuz.

Bugün size YouTube kanalınızdan kazandığınız paranın vergisi hakkında bilgi vereceğiz. Bir çok YouTube içerik oluşturucu bundan haberdar değil ama unutmayın ki kazandığınız bir liranın bile devlete vergisini vermeseniz yüksek miktarda cezalar ödeyebilirsiniz.

youtube para kazanmak

Son zamanların yeni trendi YouTube da video içerik üreterek para kazanmak herkes Google aramalarında YouTube nasıl para kazanırım sorusunu araştırıyor. Peki ya bu kazancınızın vergisini hiç araştırdınız mı eminim bir çoğunuz bu durumdan haberdar değilsiniz belli bir gelire kadar vergi vermiyorsunuz söylentisi YouTube içerik üretenleri yanıltan bir haber olarak dolaşıyor. Ama işin özü öyle değil arkadaşlar YouTube kanalınızdan bir TL bile kazancınız varsa devlete bunu beyan ederek vergisini ödemek zorundasınız.

YouTube Ne Kadar Kazanırsam Vergi Veririm

YouTube kanalım dan ne kadar kazanırsam vergi vermek zorundayım sorusu aklınıza takıldı mı şayet takıldı ise hemen cevaplayalım 1 TL bile para kazancınız varsa bunu devlete beyan ederek vergisini vermek zorundasınız.

YouTube bir kanal açtınız belli bir abone sayısına ulaştınız ve yönetim panelinden para kazan butonu aktif edecek duruma geldiniz ve bu seçeneği aktif ettiniz. İşte bu noktada devlet sizi vergi mükellefi olarak görüyor ve kazancınızdan vergi istiyor. Siz doğal olarak buradan kazandığınız ufak gelirlerin vergisi olmaz diye düşünüyorsunuz hayır en ufak kazancınızı dahi beyan etmek zorundasınız.

Birçok kullanıcı YouTube dan kazandığı ufak gelirlerin vergisi olmadığını düşündüğü için önemsemiyor ama unutmayın ki tüm gelirleriniz banka hesaplarınız kayıt altında, YouTube tarafından sizin hesabınıza yatırılan paralar kayıt altında bunların görülmeyeceğini düşünmekle hata yapıyor olabilirsiniz.

youtube kazanılan paranın vergileri ve cezalar

Hesaplarınız incelendiğinde Google dan gelen paralar ortaya çıkacak ve devlet size bu paraların neden vergisini vermediğinizi soracak. İşte bu noktada kazandığınız paranın kat ve kat üstünde bir ceza ile karşılaşabilirsiniz. Bu cezadan kurtulmak için önünüzde iki seçenek mevcut ya siz bu işi profesyonel olarak yapacak her şeyi kanuni olarak yerine getirip YouTube üzerinden elde ettiğiniz kazancın vergisini vereceksiniz yada YouTube kanalınızı amatörce sadece hobi olarak yapacağım ben diyeceksiniz. ve YouTube kanalınızın yönetim panelinde ki para kazan butonu pasif hale getireceksiniz. Burada seçenek size kalmış.

Bizi size tavsiyemiz arkadaşlar gelir ve giderleri hesap etmeden küçük rakamlarla hayallere kapılarak büyük cezalar ödemek zorunda kalmayın. Şayet milyonlarca izlenme rakamlarına ulaşmayan YouTube kanallarının gelirleri vereceğiniz vergileri karşılamaz. Ve ayrıca cebinizden vergiler için koymak zorunda kalabilirsiniz.

İlk aşamada amatörce bu işi yapmanız videolarınızı bu işten zevk almak için yüklemeniz ve kanalınız büyüdükçe profesyonel olarak vergi olayını çözmeniz aksi taktirde büyük cezalara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

YouTube Videolarını İndirme Yöntemleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri