SİNEMA ve DİZİ

Zam Modasına Uyan Netflix Üyelik Ücretlerine Zam Yaptı

Türkiye’de son zamanlarda her şeye zam üstüne zam gelirken dijital sinema ve dizi platformu Netflix de üyelik ücretlerine zam yaptı. Netflix üyelik ücretlerine yüzde 30 ile yüzde 50 arasında zam yaptı.

Türkiye’de gün geçmiyor ki bir ürüne zam gelmesin. Zam üstüne zam yapan şirketlerin bahaneleri hazır Dolar Kuru yükseldi. Maliyetler artı zam yapmak zorunda kaldık. Bu malum zam modası aldı başını gidiyor. En sonunda dijital platformlara kadar geldi.

Netflix Uyelik Ucretlerine Zam Yapti
Netflix Üyelik Ücretlerine Zam Yaptı

Dünyanın en büyük sinema ve dizi platformu olan Netflix de aylık abone ücretlerine zam yaptı. Platformun Türkiye de 3 milyon abonesi bulunuyor.

Netflix Hizmet Kalitesini Artırmak İçin Zam Yaptık

Elbette her firma zam yapma nedeninin bir şekilde mazur göstermek istiyor. Netflix platformu da zam gerekçesi olarak ” Daha kaliteli hizmet vermek ve içerik kütüphanesini geliştirmek” için zam yapmış.

Ve daha ilginç olanıysa Platform zam açıklamasında “Değişiklik” kelimesini kullanıyor. Zam kelimesinden kaçınan şirket bu değişikliklerle daha kaliteli ve daha zengin bir içerik sunmayı vadediyor.

Zamdan Önce Netflix Abone Ücretleri

  • Temel Üyelik : 17.99 TL
  • Standart Paket : 29.99 TL
  • Özel Paket : 41.99 TL

Zamdan Sonra Netflix Paket Fiyatları

  • Temel Paket : 26.99 TL
  • Standart Paket : 40.99 TL
  • Özel Paket : 54.99 TL

Bakalım bu zamlardan sonra Netflix daha kaliteli ve daha zengin bir içerik bizlere sunabilecek mi ? Siz bu fiyatlara Netflix aboneliği alır mısınız ? Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu